zdix

zdix

zdix

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی به افراد نشان می دهد که در فضاهای کوچک و بزرگ، چگونه می توان چیدمانی مناسب و کارآمد داشت. دکوراسیون داخلی با توجه به مهارت و تخصص کارشناسان مربوطه صورت گرفته و موجب افزایش رضایت مشتریان می شود.

ابزارهای طراحی دکوراسیون

طراحی داخلی همچون سایر مشاغل دیگر، دارای ابزارها و لوازمی است که توسط طراح دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله لوازم مورد نیاز در دکوراسیون داخلی، می توان به رنگ، بافت، نور، فرم، سقف، کف، مبلمان، کاغذ دیواری و پارکت اشاره نمود. هر یک از ابزارهای بیان شده، دارای انواع مختلفی است که در طراحی داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. معماری داخلی به نحوه طراحی بخش های مختلف فضای داخلی ساختمان گفته می شود که تأثیر زیادی بر آرامش روان ساکنین ساختمان خواهد داشت. روش چیدمان وسایل، تقسیم بندی کردن فضاهای مختلف، استفاده از کاغذ دیواری برای زیبایی، نور پردازی، مبلمان و موارد دیگر از مولفه هایی است که در معماری و طراحی داخلی نقش مهمی ایفا می نمایند.

اصول طراحی داخلی

طراحی داخلی به دلیل اهمیت داشتن در جهت افزایش زیبایی محیط و آرامش ساکنین ساختمان، دارای اصول مشخصی می باشد. از جمله اصول طراحی داخلی، اهمیت دادن به شکل، بافت، رنگ، حجم، فرم، فضا و نور می باشد. طراحی فضای داخلی شامل طراحی و استفاده از لوازمی همانند پارکت لمینت در ساختمان است. کارشناسان طراحی داخلی، با توجه به آخرین متد روز دنیا، خدمات تخصصی طراحی و دکوراسیون را با کیفیت بالا ارائه می دهد. توجه به دکوراسیون داخلی آشپزخانه، پذیرایی و فضاهای مختلف دیگر در ساختمان، موجب افزایش رضایت ساکنین منزل و استفاده آسان از لوازم مختلف می شود.

سطوح طراحی داخلی

سطوح طراحی داخلی شامل سطح اتاق مانند کف، دیوار و سقف است. از مولفه های تأثیرگذار بر دکوراسیون سطوح، رنگ، بافت، نقش و زیبایی سطح است. از ابزارهایی که جهت زیبا سازی کف اتاق پذیرایی یا اتاق خواب می گردد، استفاده از کف پوش است. کف پوش ها در مدل و رنگ های متنوعی عرضه می شوند که با توجه به سلیقه مشتریان و مشاوره کارشناسان دکوراسیون داخلی، انتخاب می گردند. در صورتی که رنگ کف پوش با رنگ سایر لوازم و ابزارهای منزل مطابقت داشته باشد، می تواند تأثیر بسزایی بر نظم فضای داخلی و روحیه افراد خانه داشته باشد.

سبک شناسی دکوراسیون داخلی

سبک شناسی در طراحی داخلی از مهمترین فرآیند های دکوراسیون به شمار می آید. سبک های مختلفی همچون سبک کلاسیک، مدرن، شیکر، روستیک، هندی، مراکشی، ایرانی، رومی باستانی و سبک های دیگر در موضوع طراحی داخلی مطرح می گردد. از لوازمی که در زیبایی اتاق خواب یا اتاق پذیرایی نقش مهمی ایفا می کند، استفاده از  پوستر سه بعدی است. امروزه با توجه به استفاده از سبک های مختلف، از لوازم جانبی گوناگونی جهت زیبا سازی و حفظ آرامش فضای داخلی استفاده می شود. 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


تاریخ : ۲۰ آذر ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۵:۳۳ | نویسنده : admin | نظرات (0)نظرات (0)
[ ]
<<         >>


.: Weblog Themes By daryablog.ir:.